Acasă » Știri » Știri interne » Asistenta moarta la Jilava, in celula unui detinut

Asistenta moarta la Jilava, in celula unui detinut

De: Cancan 19/09/2012 | 00:00
Asistenta moarta la Jilava, in celula unui detinut

O asistenta medicala, angajata a penitenciarului Jilava, a fost gasita moarta marti la ora 15:20, in celula unui detinut.

Politistii de la IPJ Ilfov au constat decesul impreuna cu medicul legist. Asistenta era in timpul orelor de lucru si a mers in celula unui detinut pentru a-i face un tratament.

Imediat dupa aceea angajatii au fost anuntati ca asistenta medicala a murit in celula respectivului detinut.

Purtatorul de cuvant al Penitenciarului Jilava a precizat ca asistentei i s-a facut rau, in timpul serviciului, iar dupa zece minute a decedat.

„Am sunat la 112, a venit foarte repede echipajul medical, i s-a acordat in penitenciar primul ajutor, insa nu s-a mai putut face nimic”, a spus purtatorul de cuvant al Penitenciarului Jilava.

Recomandarea video

Urmărește Cancan.ro pe Google News
×