Acasă » Știri » Drumul naţional 1 este blocat între Ploieşti şi Braşov în urma unui accident rutier

Drumul naţional 1 este blocat între Ploieşti şi Braşov în urma unui accident rutier

De: Cancan 08/01/2014 | 21:42
Drumul naţional 1 este blocat între Ploieşti şi Braşov în urma unui accident rutier

Drumul naţional 1 este blocat, miercuri seară, între Ploieşti şi Braşov, în zona ”Movila Vulpii", după ce un autoturism s-a ciocnit cu o autoutilitară, două persoane rămânând încarcerate.

Potrivit datelor furnizate de Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Prahova, traficul pe drumul naţional 1, în dreptul comunei Păuleşti, este blocat, miercuri seară, în urma unui accident rutier în care au fost implicate două autovehicule, două persoane rămânând încarcerate într-una dintre maşini, potrivit Mediafax.

La ora transmiterii acestei ştiri, echipajele de descarcerare intervin pentru scoaterea victimelor din maşină.

Potrivit Poliţiei Prahova, în accident au fost implicate un autoturism Seat şi o autoutilitară.

Până la ora actuală, nu se ştie care este starea persoanelor rămase încarcerate, şi nici cum s-a produs acest accident.

G.C.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video