Acasă » Știri » Nota de plată uriașă a unui politician a devenit virală! Ce a consumat de 43 € la o cafenea în Italia

Nota de plată uriașă a unui politician a devenit virală! Ce a consumat de 43 € la o cafenea în Italia

De: Cancan 08/08/2018 | 12:14
Nota de plată uriașă a unui politician a devenit virală! Ce a consumat de 43 € la o cafenea în Italia

Un politician din statul Chile a plecat furios de la o terasă din Veneţia, după ce el și prietenul care îl însoțea au consumat două sticle de apă şi două cafele. Toate astea pentru că suma pe care a plătit-o la final i s-a părut prea mare: 43 de euro! El a făcut o poză la nota de plată și a urcat-o pe rețelele de socializare, iar la scurt timp de la publicare, ea a ajuns virală. Chiar și ziarele din Italia au relatat despre indignarea politicianului.

Juan Carlos Bustamante, un politician în vârstă de 62 de ani, a postat pe Facebook nota de plată primită la o terasă din Piazza San Marco din Veneţia, potrivit news.sky.com. Gestul lui a fost făcut în semn de revoltă pentru că a fost nevoit să plătească 43 de euro pentru două sticle de apă la 0,25 l şi două cafele, pe care le-a consumat împreună cu un prieten. Potrivit notei de plată, fiecare sticlă de apă costa 10 euro, în timp ce cafeaua era 11,50 euro.

Postarea politicianului chilian a fost distribuită de peste 15.000 de persoane şi a devenit, în scurt timp, virală pe reţelele de socializare. Preţurile practicate de terasele şi restaurentele din Veneţia au crescut simţitor după ce localnicii s-au arătat revoltaţi de numărul din ce în ce mai mare de turişti care vin în oraşul îndrăgostiţilor din Italia.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video