Acasă » Știri » Știri interne » Au murit după 6 luni de la nuntă. Doi tineri proaspăt căsătoriți și-au găsit sfârșitul într-un accident cumplit

Au murit după 6 luni de la nuntă. Doi tineri proaspăt căsătoriți și-au găsit sfârșitul într-un accident cumplit

De: Irina Vlad 27/08/2021 | 09:15
Au murit după 6 luni de la nuntă. Doi tineri proaspăt căsătoriți și-au găsit sfârșitul într-un accident cumplit

Doi tineri căsătoriți de 6 luni au murit în urma unui grav accident de motocicletă.

 

”Până când moartea îi va despărți”. Cristina și Boris Danu, în vârstă de 26 și respectiv 29 de ani, erau căsătoriți de numai șase luni.  Originari din Republica Moldova, cei doi locuiau în Italia. În timp ce se deplasau cu motocicleta de-a lungul străzii Via della Canapa la intersecția cu via De Vincenzi o mașină a ieșit fără ca șoferul să se asigure corespunzător. Impactul a fost inevitabil.

Cristina și Boris erau căsătoriti de 6 luni

Urmele impactului au fost devastatoare. Autoritățile din Italia au făcut tot posibilul pentru a-i salva pe cei doi tineri. La fața locului au fost trimise trei ambulanțe și un elicopeter. În ciuda eforturilor medicale, Cristina și Boris au pierdut lupta cu viața. Șoferița vinovată de accident nu a fost grav rănită și urmează să fie judecată pentru ucidere din culpă, potrivit Corriere di Bologna.it

Sursa foto: Facebook.com

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video