ISTORIA A FOST SCRISĂ: România s-a calificat la Campionatul European U19!

Publicat: 27/03/2022 | 22:53

În această zi, de la ora 13:00, s-a disputat partida Croația U19 – România U19, din cadrul calificărilor pentru Campionatul European. “Tricolorii” s-au impus cu 2-1 la finele unui duel de mare luptă, adjudecându-și calificarea la turneul final.

ISTORIA A FOST SCRISĂ » Victorie cu 2-1 pentru România U19

Disputa a început cu un start lansat din partea României, care a deschis scorul prin Chirițoiu în minutul 10. Până la finalul primei reprize, croații au egalat prin Speljak în minutul 28. Succesul final al reprezentativei noastre a venit în minutul 73 prin golul înscris de Rareș Ilie din penalty.

Victoria României a asigurat calificarea la Campionatul European U19. Acesta se va desfășura în perioada 18 iunie – 1 iulie 2022 în Slovacia.