Acasă » Știri » Reacția lui Klaus Iohannis, după victoria Simonei Halep la Roland Garros!

Reacția lui Klaus Iohannis, după victoria Simonei Halep la Roland Garros!

De: Cancan 09/06/2018 | 19:13
Reacția lui Klaus Iohannis, după victoria Simonei Halep la Roland Garros!
Preşedintele României, Klaus Werner Iohannis

După victoria Simonei Halep de la Roland Garros, reacția Președintelui României  nu a întârziat să apară. Klaus Iohanis a postat un mesaj emoționant pe contul său de pe o rețea de socializare.(CITEȘTE ȘI: VICTORIEEEE! SIMONA HALEP A CÎȘTIGAT TURNEUL DE LA ROLAND GARROS!)

“Felicitări, Simona Halep, pentru victoria extraordinară obținută la Roland Garros! Primul trofeu de Grand Slam din carieră a venit după o finală în care campioana noastră a luptat pentru fiecare minge și nu a renunțat în niciun moment. Bravo, Simona!”, a scris Klaus Iohannis.

Simona Halep (26 de ani), locul 1 WTA, este noua campioană de la Roland Garros. În marea finală, sportiva noastră a învins-o pe Sloane Stephens (25 de ani), poziţia a 10-a în clasamentul mondial, scor 3-6, 6-4, 6-1, după un meci ce a ținut timp de două ore și trei minute o țară întragă cu sufletul la gură.

 

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video