Acasă » Știri » Legea maidanezilor, dezbatuta de Comisia Juridica a Camerei Deputatilor. Primarul Oprescu participa la discutii

Legea maidanezilor, dezbatuta de Comisia Juridica a Camerei Deputatilor. Primarul Oprescu participa la discutii

De: Cancan 09/09/2013 | 17:32
Legea maidanezilor, dezbatuta de Comisia Juridica a Camerei Deputatilor. Primarul Oprescu participa la discutii

Sorin Oprescu, Primarul Capitalei, participa la aceasta ora la Comisia juridica si pentru administratie din Camera Deputatilor, acolo unde este analizat proiectul de lege privind cainii fara stapan.

Valeriu Zgonea, presedintele Camerei Deputatilor, a declarat ca acest proiect va fi dezbatut marti in plen, dupa care se va trece la vot.

Potrivit lui Zgonea, vor fi audiate toate partile implicate in problema cainilor maidanezi, inclusiv Sorin Oprescu, care isi va spune punctul de vedere in aceasta chestiune.

Sorin Oprescu

Dupa ce membrii comisiei vor asculta toate parerile, se va intocmi un raport care va fi depus marti in plenul Camerei Deputatilor.

Zgonea a mai precizat  ca există o vointa in cadrul USL ca acest proiect sa fie promovat in concordanta cu decizia Curtii Constitutionale,  astfel incat fiecare sa aiba instrumente pentru a rezolva odata pentru totdeauna problema cainilor fata stapan. (B.G.)

 

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video