Incident grav la Timisoara. Un politist de la “Crima Organizata” a pus pistolul in piept unui cameraman

Știri
Incident grav la Timisoara. Un politist de la “Crima Organizata” a pus pistolul in piept unui cameraman
Mascatii au descins in celula milionarului

Ancheta DIICOT a vizat o grupare care alimenta cu droguri sintetice si cannabis consumatorii din vestul tarii. Nucleul este format din cinci barbati, toti avand condamnari pentru trafic de droguri. Acestia au vandut orice era nevoie pe piata, de la amfetamina, pentadrina sau MDMA pana la cannabis sau cocaina.
Inainte de a descinde intr-o locuinta, unul dintre politistii de la „Crima Organizata” a facut un gest incredibil. In timp ce colegii lui sareau gardul casei, ofiterul s-a intors brusc spre cameramanul unei televiziuni centrale, care era pe strada, si i-a cerut sa opreasca lampa de pe camera, lucru care s-a si intamplat.

Politistul i-a pus pistolul in piept cameramanului
Politistul i-a pus pistolul in piept cameramanului

Potrivit pressalert.ro, politistul a scos pistolul din toc si i l-a pus cameramanului in piept, cerandu-i sa se puna pe jos. Desi jurnalistul nu era un pericol pentru nimeni, a fost tinut la pamant cateva zeci de secunde si amenintat cu arma. A fost eliberat in momentul in care si-a facut aparitia colega lui. (B.G.)
 

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video