Acasă » Știri » Știri interne » O tânără a murit după ce a căzut într-o prăpastie din Bucegi!

O tânără a murit după ce a căzut într-o prăpastie din Bucegi!

De: Cancan 27/05/2017 | 19:10
O tânără a murit după ce a căzut într-o prăpastie din Bucegi!
O tânără a fost transportată la spital cu un elicopter SMURD

O tânără de 24 de ani a fost găsită de salvamontişti, sâmbătă, în stare gravă, inconştientă, după ce a căzut într-o prăpastie pe traseul Jepii Mici, din Munţii Bucegi, acţiunea de salvare fiind în desfăşurare, iar sprijin a fost chemat elicopterul SMURD.

UPDATE, ORA 19:27 / Din nefericire, tânără care a căzut într-o prăpastie din Munţii Bucegi a decedat. Medicii nu au mai putut face nimic pentru ea.

–––––––––––––––––––––––

Salvamontiştii din Buşteni şi echipajele de la Ambulanţa Prahova intervin, sâmbătă, pentru salvarea unei femei căzute în prăpastie, pe traseul Jepii Mici din munţii Bucegi.

Potrivit şefului Salvamont Buşteni, Gheorghe Haiduc, serviciul a fost alertat după ce o femeie a căzut într-o prăpastie.

„Date suplimentare nu avem, nu ştiu dacă mai era cu cineva sau nu. S-a anunţat a fi ceva grav”, a declarat Haiduc, conform mediafax.ro.

La rândul său, George Duţă, purtătorul de cuvânt al Ambulanţei Prahova, a declarat că din primele informaţii femeia este inconştientă.

„Intervenim cu două echipaje, unul fiind de la Ploieşti. Echipajele noastre nu pot ajunge la victimă. Acesta va fi coborâtă de către salvamont. Incidentul a avut loc pe Jepii mici. A fost alertat şi elicopterul care va prelua pacienta de pe stadionul Sinaia”, precizat Duţă.

Traseul Jepii Mici din Munţii Buşteni este deschis turiştilor.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video