Acasă » Știri » Un salvamar din Costinești, agresat de un turist pe plajă. Motivul este incredibil

Un salvamar din Costinești, agresat de un turist pe plajă. Motivul este incredibil

De: Cancan 22/07/2019 | 19:52
Un salvamar din Costinești, agresat de un turist pe plajă. Motivul este incredibil

Un salvamar din Costineşti a depus plângere la poliţie faţă de un turist care l-ar fi agresat duminică, în timp ce-şi exercita atribuţiile de serviciu cerându-i unei tinere să părăsească o zonă periculoasă din mare, în care se îmbăia, informează un comunicat de presă transmis luni de Inspectoratul Poliţiei Judeţene (IPJ).

Conform sursei citate, un salvamar în vârsta de 43 de ani s-a prezentat duminică la sediul Poliţiei Costineşti, unde a depus plângere penală pe numele unui turist de 19 ani, care l-ar fi agresat pe plajă.

În urma verificărilor s-a stabilit faptul că salvamarul ar fi strigat-o pe prietena presupusului agresor, atenţionând-o să iasă din apă, întrucât existau curenţi puternici în zonă„, se arată în comunicatul IPJ Constanţa.

Ulterior, între salvamar şi un tânăr de 19 ani, de naţionalitate marocană, prietenul fetei care fusese atenţionată să iasă din apa mării, a izbucnit un conflict iar la un moment dat turistul marocan l-a lovit pe salvamar cu pumnul în faţă.

Poliţiştii au întocmit dosar penal pentru loviri sau alte violenţe pe numele cetăţeanului marocan.

Un conflict spontan asemănător s-a petrecut pe o plajă din Eforie Nord în luna iunie, victimă fiind tot un salvamar, care a fost lovit în abdomen de un turist, furios pentru că fusese avertizat de salvamar că-şi expune copilul la pericole în apa mării.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Tags: