Acasă » Știri » Viciul i-ar fi putut aduce moartea. Un bărbat din Argeș a fost la un pas să ardă în casă din cauza unei țigări

Viciul i-ar fi putut aduce moartea. Un bărbat din Argeș a fost la un pas să ardă în casă din cauza unei țigări

De: Cancan 25/08/2019 | 19:58
Viciul i-ar fi putut aduce moartea. Un bărbat din Argeș a fost la un pas să ardă în casă din cauza unei țigări

Viciul i-ar fi putut aduce moartea. Un bărbat din Argeș a fost la un pas să ardă în casă din cauza unei țigări.

Barbatul de 46 de ani locuiește singur într-o casă din comuna Lunca Corbului, din Argeș. Acesta, cel mai probabil, nu a stins țigara cum trebuia sau a uitat-o aprinsă, iar ulterior l-a luat somnul. Norocul lui a fost că s-a trezit în ultimul moment când casa era cuprinsă de flăcări și a simțit fum. Omul a reușit să iasă din casă și să ceara ajutor.

La fața locului au intervenit două echipaje cu două autospeciale de intervenție cu apă și spumă, dar și un echipaj SMURD. Flăcările au mistuit locuința pe aproximativ 25 mp și o anexă pe aproximativ 15 mp. Proprietarul a primit îngrijiri medicale și a fost transportat la spitalul de psihiatrie pentru examinare.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video