Fiica cea mare a lui Dinu Patriciu a devenit o prezență destul de discretă în ultimii ani. Imaginile cu Ana Patriciu sunt rare, însă CANCAN.RO a fotografiat-o prin Capitală, de curând. Îmbrăcată lejer, fiica celebrului om de afaceri a mers la restaurantul Casa Albă, din zona Băneasa. Pare că Ana Patriciu a trecut peste momentele delicate prin care a trecut familia sa, asta după ce anul trecut, vila de 4 milioane de euro din Snagov a fost prădată de hoți.
Au trecut aproape 11 ani de la trecerea în neființă a lui Dinu Patriciu, care s-a stins din viață la Londra, în anul 2014. Afaceristul a fost declarat, la un moment dat, cel mai bogat român, iar averea sa a fost estimată la aproximativ un miliard de euro. Avere pe care moștenitoarele s-au luptat timp de mulți ani. Pe de o parte, Dana Patriciu, văduva miliardarului, pe de altă parte, cele două fiice ale sale, Ana și Maria.

CITEȘTE ȘI: Vila de 4 milioane de euro a lui Dinu Patriciu, spartă de hoți! Cine s-ar afla în spatele jafului, de fapt
Cât despre vila de la Snagov, despre care vă povesteam în rândurile de mai sus că a fost spartă de hoți, s-a speculat în urmă cu un an faptul că fiicele celebrului mogul ar fi bănuit-o chiar pe Dana Patriciu de spargere. Alții spun că văduva lui Patriciu și-ar fi trimis reprezentanții legali la adresa cu pricina, pentru a recupera o parte din bunurile care îi aparțineau.
Ana Patriciu a sosit în zona Băneasa la volanul unei Skoda Kodiaq, cu toate că în trecut obișnuia să își facă apariția cu super-mașini de sute de mii de euro. Vă reamintim că, la un moment dat, Dana Patriciu a vrut să vândă câteva piese rare din colecția de mașini a regretatului om de afaceri, însă cele două fiice ale mogulului nu au fost de acord. Au ajuns în instanță, miza fiind două dintre bijuteriile pe patru roți, mai exact un Mercedes Benz SL 500 Cabrio și un Morgan Aero 8 Cabrio Supersport. Magistrații au dat un verdict favorabil pentru Dana Patriciu, în ciuda faptului că tabăra adversă s-a opus. Cele două mașini aveau o valoare foarte ridicata, mai exact, Mercedesul ar fi valorat peste 150.000 de euro, iar Morganul în jur de 250.000 de euro.
Acum, Ana Patriciu s-a „reprofilat” în materie de automobile, însă, cu zâmbetul la purtător, părea că se bucură de timpul liber pe care îl avea. A ales să poarte o ținută destul de lejeră, all white, formată dintr-o pereche de pantaloni largi albi, o bluză în aceeași nuanță, o vestă din fâș și încălțări sport. A accesorizat totul cu o pereche de cercei finuți, un ceas și o pereche de ochelari de soare tip aviator.
Cine deţine informaţii despre acest subiect este rugat să ne scrie la [email protected], să ne sune la 0741 CANCAN (226.226) sau să ne scrie direct pe WhatsApp.