Acasă » Vedete » Gina Pistol, despre secretele ei de frumusețe: ”Îmi place să am părul ca după o noapte de dragoste”

Gina Pistol, despre secretele ei de frumusețe: ”Îmi place să am părul ca după o noapte de dragoste”

De: Cancan 18/07/2018 | 12:37
Gina Pistol, despre secretele ei de frumusețe: ”Îmi place să am părul ca după o noapte de dragoste”

Pentru Gina Pistol, secretul frumuseții este simplitatea, însă aparițiile impecabile ale prezentatoarei sunt datorate și unei ritual de înfrumusețare respectat zi de zi.

Deși agenda Ginei este foarte încărcată, printre zile de filmare, evenimente, deplasări și proiecte personale, vedeta nu renunță la așii săi din mânecă atunci când vine vorba de aspectul exterior.

Sfaturile sale în materie de frumusețe pleacă de la îngrijirea cu strictețe a tenului, înainte de orice altceva.

Demachierea este cea mai importantă, atât dimineața cât și seara. Prefer să folosesc apă tonică sau termală, apoi aplic un ser ce reface structura pielii, pentru că de-a lungul timpului tenul meu a devenit ușor sensibil”. În ceea ce privește machiajul, Gina preferă un look natural, tocmai de aceea se rezumă doar la pudră, rimel, blush și un balsam de buze hidratant, ce nu îi lipsește niciodată din poșetă, scrie libertatea.ro.

Această rutină rapidă este valabilă și în ceea ce privește coafura sa: Nu mi-au plăcut niciodată coafurile alea perfecte, fixate, fug de ele ca necuratul de tămâie. Îmi place să am părul ca după o noapte de dragoste sau o după amiază pe plajă, cât mai natural, dar neapărat curat‘. 

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Tags: