Acasă » Știri » Sport » Tenis » Halep se umple de bani!

Halep se umple de bani!

De: Cancan 03/10/2017 | 07:00
Halep se umple de bani!

Simona Halep a dat o nouă lovitură financiară. Participarea la Beijing îi aduce un bonus important sportivei de 26 de ani, care a jucat astfel la cele patru turnee Premier Mandatory şi la patru dintre cele cinci turnee Premier 5. 

Astfel, ea va primi bonusul care li se oferă jucătoarelor din top 10. Dacă Simona va fi pe doi sau trei în clasamentul WTA de final de an, va încasa 600.000 de euro. Dacă va termina pe patru sau cinci, îi vor intra în conturi 400.000 de euro.

În cazul în care Halep va scrie istorie şi va ajunge lider mondial, atunci va primi nu mai puţin de 900.000 de euro.

Dacă ar fi participat şi la Dubai, suma ar mai fi crescut cu încă 100.000 de euro, pentru locurile unu şi doi sau cu 50.000 de euro pentru locurile trei, patru sau cinci.

Simona Halep a câştigat din tenis, în întreaga carieră, 19.181.450 de dolari, dintre care 3.720.662 de dolari au fost adjudecaţi doar în 2017.    

Autor: Cristi P.       

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video