Acasă » Știri » Știri externe » Un barbat a incercat sa se sinucida aruncandu-se de pe Acropole, in Grecia

Un barbat a incercat sa se sinucida aruncandu-se de pe Acropole, in Grecia

De: Cancan 28/06/2012 | 00:00
Un barbat a incercat sa se sinucida aruncandu-se de pe Acropole, in Grecia
Un barbat in varsta de 45 de ani a fost foarte grav ranit joi, dupa ce s-a aruncat de pe o stanca din Acropole, in ceea ce pare a fi o tentativa de sinucidere, potrivit unui paznic al zonei arheologice si turistice.

Un barbat in varsta de 45 de ani a fost foarte grav ranit joi, dupa ce s-a aruncat de pe o stanca din Acropole, in ceea ce pare a fi o tentativa de sinucidere, potrivit unui paznic al zonei arheologice si turistice.

„Barbatul a sarit si a cazut peste teatrul Dyonisos”, a declarat paznicul pentru AFP. „Era singur si avea comportamentul unei persoane tulburate”, a adaugat acesta.

Potrivit politiei, incidentul s-a produs la ora locala 09.30 (09.30 ora Romaniei), ora de mare aglomeratie turistica in zona.

Barbatul, transportat la un spital din Atena, grav ranit la cap in urma caderii de la o inaltime de peste 100 de metri, are putine sanse de supravietuire, potrivit unei surse din politie.

Rata sinuciderilor este in crestere in Grecia, stat care se se afla in criza de cinci ani consecutiv si unde peste un milion de persoane fara locuri de munca, dintre care mai mult de jumatate cu varste inte 15 si 24 de ani.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video