Acasă » Știri » ULTIMA ORA! Presedintele CJ Neamt, Culita Tarata, a MURIT

ULTIMA ORA! Presedintele CJ Neamt, Culita Tarata, a MURIT

De: Cancan 22/11/2014 | 09:44
ULTIMA ORA! Presedintele CJ Neamt, Culita Tarata, a MURIT

Durere fara margini pentru familia Presedintelui Consiliului Judeţean Neamţ, Culiţă Tărâţă. Acesta a murit la vârsta de 62 de ani, în urma unei boli incurabile.

În ultima perioadă, starea de sănătate a lui Culiţă Tărâţă era vizibil afectată de boală şi de chimioterapia pe care o făcea la clinica AKH din Viena, Austria. De altfel, el s-a aflat în concediu medical în ultimele şase luni, fiind prezent sporadic la Consiliul Judeţean, potrivit Agerpres.

 

Culita Tarata

Culiţă Tărâţă a fost deputat PSD în două mandate, între anii 2000 – 2004 şi 2008 – 2012. În anul 2012, Culiţă Tărâţă a candidat şi a câştigat preşedinţia Consiliului Judeţean Neamţ în cadrul unei alianţe UNPR cu PDL şi PNŢCD.

Citeste si

TRAGEDIE in lumea sportului romanesc! Un mare antrenor s-a stins din viata!

DOLIU in TEATRUL ROMANESC! Un cunoscut actor s-a stins din viata

De profesie inginer agronomic, Culiţă Tărâţă a fost şi fondatorul Holdingului TCE 3 Brazi care a avut în administrare Insula Mare a Brăilei.

L.L

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video