Acasă » Știri » A simtit unde de curent! Barbatul care si-a transat tatal a fost arestat si va fi expertizat psihiatric

A simtit unde de curent! Barbatul care si-a transat tatal a fost arestat si va fi expertizat psihiatric

De: Cancan 24/08/2015 | 11:21
A simtit unde de curent! Barbatul care si-a transat tatal a fost arestat si va fi expertizat psihiatric

Barbatul din Bihor care si-a omorat tatal cu un cutit si i-a transat cadavrul spune ca era tulburat cand a comis crima.

 

Judecatorii l-au arestat pentru 30 de zile pe barbat pentru comiterea sangeroasei crime din satul Hodos, comuna Salard, caruia i-a căzut victima un pensionar de 75 ani, gasit transat in curtea casei. Este vorba despre fiul victimei, de 40 ani, care si-a recunoscut fapta. Acesta a povestit cu lux de amănunte cum si-a injunghiat parintele cu mai multe lovituri de cutit, iar apoi a transat cadavrul cu un topor si a aruncat bucatile taiate in curtea, anexele si gradina casei.

Barbatul si-a taiat penisul cu un cutit
Barbatul si-a taiat penisul cu un cutit

„Inculpatul a pus fapta pe seama unei stari de tulburare psihica, sustinand ca a simţit unde de curent din partea tatalui sau”, au declarat anchetatorii. Barbatul urmeaza sa fie expertizat psihiatric pentru ca anchetatorii sa stabileasca daca acesta a avut discernamant.

foto:ebihoreanul.ro

 

(B.V.)

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video