Incendiu la un cămin! 12 persoane au murit şi 22 au fost grav rănite

Știri
Incendiu la un cămin! 12 persoane au murit şi 22 au fost grav rănite

Douăsprezece persoane, inclusiv 11 adolescente, au murit într-un incendiu care a izbucnit la un cămin de fete din oraşul Adana, sudul Turciei, scrie Reuters. Focul a fost cauzat de un scurtcircuit la panoul electric al căminului care adăpostea eleve de gimnaziu şi de liceu, a anunţat un oficial local.
Cel puţin 22 de adolescente au fost rănite, conform Agerpres. Căminul este gazdă pentru fete care provin din familii sărace din satele din apropierea Adanei unde un există şcoli.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video