Acasă » Știri » Acest fenomen spectaculos a fost filmat pe Marea Neagră. Apa părea că fierbe, chit că afară erau –14 grade Celsius!

Acest fenomen spectaculos a fost filmat pe Marea Neagră. Apa părea că fierbe, chit că afară erau –14 grade Celsius!

De: Cancan 10/01/2017 | 09:49
Acest fenomen spectaculos a fost filmat pe Marea Neagră. Apa părea că fierbe, chit că afară erau –14 grade Celsius!

Un fenomen unic a fost filmat recent în Constanţa, acolo unde apa Mării Negre parcă a început să fiarbă, iar localnicii s-au grăbit şi şi-au scos telefoanele pentru a surprinde totul.

Rapid, imaginile cu Marea Neagră care parcă fierbe, deşi temperatura aerului era de -14 grade Celsius au ajuns pe reţelele sociale. În plus, printre valurile mării au început să iasă şi aburi, iar fenomenul a fost unul cât se poate de unic şi apare odată la câţiva ani. Din câte se pare, acesta a fost cauzat de diferenţa foarte mare de temperatură dintre apa mării şi exterior. În plus, „spectacolul“ natural a fost unul cât se poate de inedit, iar potrivit specialiştilor acesta are şi-o denumire: „ceaţa de rouă“.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video