Acasă » Știri » A fost eliberat după 30 de ani de închisoare. Primul lucru pe care l-a făcut afară a şocat o lume întreagă

A fost eliberat după 30 de ani de închisoare. Primul lucru pe care l-a făcut afară a şocat o lume întreagă

De: Cancan 28/09/2017 | 09:33
A fost eliberat după 30 de ani de închisoare. Primul lucru pe care l-a făcut afară a şocat o lume întreagă

Un bărbat care şi-a petrecut ultimii 30 de ani în puşcărie, pentru crimă, a făcut un gest şocant, la doar două zile după ce a fost eliberat.

În anul 1984, pe când avea doar 15 ani, Steven Pratt, din New Jersey, a împuşcat un om şi a fost condamnat la 30 de ani de detenţie într-o închisoare de maximă siguranţă, potrivit Metro.co.uk.

După ispăşirea pedepsei, omul a fost eliberat şi a mers acasă la mama lui, care i-a pregătit o petrecere de bun venit fiului ei. La două zile de la eliberare, Steven Pratt a ajuns însă din nou în închisoare pentru că şi-a împuşcat mama în cap.

Femeia nu a mai avut nicio şansă de supravieţuire.

 

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video