Acasă » Știri » Știri externe » Douăsprezece persoane, spitalizate în urma atacului dintr-un autobuz din Germania

Douăsprezece persoane, spitalizate în urma atacului dintr-un autobuz din Germania

De: Cancan 20/07/2018 | 22:29
Douăsprezece persoane, spitalizate în urma atacului dintr-un autobuz din Germania
Douăsprezece persoane, spitalizate în urma atacului dintr-un autobuz din Germania

Douăsprezece persoane sunt spitalizate cu plăgi produse prin înjunghiere în urma atacului comis vineri într-un autobuz din nordul Germaniei, a anunţat Poliţia regională, precizând că trei victime sunt în stare gravă.

Autorităţile germane încearcă să afle motivele atacului. Procurorii nu au exclus nicio ipoteză.

Presupusul atacator, un bărbat din Iran

Presupusul autor al atacului este un bărbat în vârstă de 34 de ani originar din Iran, dar care are şi cetăţenie germană. Suspectul locuieşte de mulţi ani în orăşelul german Lübeck.

„Deocamdată, nu au fost găsite indicii privind radicalizarea autorului atacului.”, a declarat procurorul regional, Ulla Hingst.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video