Acasă » Trending » Un bărbat de 74 de ani, accidentat pe o trecere de pietoni, în Capitală. Medicii îl resuscitează

Un bărbat de 74 de ani, accidentat pe o trecere de pietoni, în Capitală. Medicii îl resuscitează

De: Răzvan Scarlat 07/01/2020 | 13:48
Un bărbat de 74 de ani, accidentat pe o trecere de pietoni, în Capitală. Medicii îl resuscitează

Un bărbat în vârstă de 74 de ani a fost accidentat, marți, pe o trecere de pietoni din București, în urma impactului el căzând pe celălalt sens de circulație și a fost lovit de un alt autoturism, anunță Brigada Rutieră a Capitalei.

În acest moment se aplica manevre de resuscitare, arată sursa menționată.

În jurul orei 11.50, pe Str. Luica nr. 35, în dreptul magazinului Penny, s-a produs un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme și un pieton. Conducătorul unui autovehicul care se deplasa pe Str. Luica dinspre Bd. Constantin Brâncoveanu către Șoseaua Giurgiului, în momentul în care a ajuns în dreptul magazinului Penny, a surprins și accidentat un bărbat, în vârstă de 74 ani, care se angajase în traversarea străzii regulamentar pe trecerea de pietoni marcată și semnalizată corespunzător”, conform sursei citate.

În urma impactului, victima s-a dezechilibrat și a căzut pe celălalt sens de circulație, fiind accidentată și de un alt autoturism.

Circulația a fost restricționată pe Strada Luica dinspre Bulevardul Constantin Brâncoveanu către Șoseaua Giurgiului.

Se efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor producerii evenimentului rutier. Ambii conducători auto au fost testati, rezultatul fiind 0”, conchide sursa menționată.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video