Acasă » Știri » BREAKING | Cătălin Argint a murit într-un accident rutier cumplit

BREAKING | Cătălin Argint a murit într-un accident rutier cumplit

De: Irina Rasoveanu 07/07/2025 | 22:51
BREAKING | Cătălin Argint a murit într-un accident rutier cumplit
Cătălin Argint a murit într-un accident cumplit/ Sursa foto: Canicatti Web, Facebook

Tragedie fără margini pentru o familie de români din Italia! Cătălin Argint, un bărbat de 49 de ani, s-a stins din viață în urma unui accident cumplit. Mașina în care se afla s-a lovit violent de un alt autoturism, iar românul nu a mai avut nicio șansă de supraviețuire. Alte patru persoane au fost rănite în impact, iar două dintre ele se află în stare gravă la spital.

Luni, 7 iulie 2025, în jurul orei 10:00, un accident cumplit s-a produs pe drumul național SS 410 Dir „Di Naro”, în apropiere de orașul Naro, provincia Agrigento, Sicilia. În urma impactului devastatorul, un bărbat de 49 de ani și-a pierdut viața și alte patru persoane au fost rănite.

Citește și: Ștefan Popescu a murit înecat, la doar 40 de ani! A vrut să se răcorească, dar a sfârșit tragic

Cum s-a produs accidentul în care a murit Cătălin Argint

În timp ce conducea mașina sa pe drumul național SS 410 Dir „Di Naro”, Cătălin Argint s-a ciocnit cu un alt autoturism, condus de un tânăr de 24 de ani. Impactul a fost atât de puternic încât vehiculul condus de român s-a răsturnat, iar el a fost proiectat în afara mașinii. Din nefericire, bărbatul a murit pe loc. Echipajele de salvare ajunse la fața locului nu au mai putut face nimic pentru el.

În mașina condusă de Cătălin Argint se mai aflau trei femei cu vârste cuprinse între 49 și 61 de ani, toate membre ale familiei sale. Două dintre acestea, în vârstă de 57 și 61 de ani, se află în stare gravă, fiind transportate în regim de cod roșu la spitalele din Caltanissetta (Sant’Elia) și Sciacca. A treia pasageră, de 49 de ani, a fost și ea internată la spitalul San Giacomo d’Altopasso din Licata, în secția de ortopedie. Starea ei este stabilă, având o fractură la încheietura mâinii.

Celălalt șofer, un tânăr de 24 de ani din Naro, s-a ales și el cu răni serioase. Acesta a fost transportat la spitalul Sant’Elia din Caltanissetta. Medicii l-au internat și ar putea să îl țină su supraveghere pentru 30 de zile. Între timp, autoritățile fac cercetări pentru a stabili cu exactitate cum s-a produs nenorocirea. Parchetul din Agrigento a deschis o anchetă penală, iar trupul neînsuflețit al românului a fost reținut de autorități în vederea efectuării autopsiei.

Citește și: Tragedie românească! Simona a murit la doar 8 ani. Părinții, în stare de șoc

Urmărește Cancan.ro pe Google News
×