Cinci partide programate astăzi în prima manșă a turului II preliminar al Europa League »» Programul complet al duelurilor!

Autor: Cristian P
Publicat: 23/07/2019 | 12:37

Astăzi se va da startul în prima manșă a turului doi preliminar al Europa League, fază în care România are trei reprezentante, vicecampioana FCSB, câștigătoarea Cupei României, Viitorul Constanța și Universitatea Craiova, formație care a terminat sezonul 2018-2019 al ligii 1 pe locul 4.

Astăzi FC Astana, foprmație eliminată din Chapions League de CFR Cluj va avea o misiune facilă în deplasarea din  Andorra cu cei de la FC Santa Coloma într-un duel ce se anunță a fi fără istoric având în vedere diferența de valoare existentă între cele două grupări.

Programul primei manșe a turului II preliminar al Europa League

Marți, 23 iulie
Ora 18:00 Ararat-Armenia – Lincoln
Oa 18:45 HB Torshavn – Linfield
Ora 18:55 Shkendija – Dudelange
Ora 21:00 FC Santa Coloma – FC Astana
Ora 21:30 Tre Penne – Suduva

Miercuri 24 iulie
ora 19:00 Slovan Bratislava – KF Feronikeli

Joi, 25 iulie
Ora 16:30 Pyunik – Jablonec
Ora 17:45 Ventspils – Gzira
Ora 18:00 Gabala – Dinamo Tbilisi
Ora 18:30 AEK Larnaca – Levski
Ora 18:30 Partizani- Sheriff Tiraspol
Ora 19:30 Utrecht – Zrinjski
Ora 19:45 Chikhura – Aberdeen
Ora 19:55 Honved – Universitatea Craiova
Ora 20:00 Alashkert – FCSB
Ora 20:00 Arsenal Tula – Neftci Baku
Ora 20:00 Flora – Frankfurt
Ora 20:00 Haugesund – Sturm Graz
Ora 20:00 Lechia – Brondby
Ora 20:00 Mlada Boleslav – Ordabasy
Ora 20:00 Molde – Cukaricki
Ora 20:00 Soligorsk – Esbjerg
Ora 20:00 Yeni Malatyaspor – O. Ljubljana
Ora 20:30 Connah’s Q- Partizan
Ora 20:30 CSKA Sofia – Osijek
Ora 20:30 H. Beer Sheva – K. Almaty
Ora 20:30 Lok. Plovdiv – Trnava
Ora 21:00 MOL Fehervar – Vaduz
Ora 21:00 Norrkoping – FK Liepaja
Ora 21:00 Piast – Riga
Ora 21:15 Luzern – Klaksvik
Ora 21:30 Alkmaar – Hacken
Ora 21:30 Aris – AEL Limassol
Ora 21:30 Dun. Streda – Atromitos
Ora 21:30 Gent – Viitorul
Ora 21:30 Jeunesse Esch – Guimaraes
Ora 21:45 Buducnost – Zorya
Ora 21:45 Domzale – Malmo FF
Ora 21:45 Rangers – Niedercorn
Ora 21:45 Strasbourg – M. Haifa
Ora 21:45 Wolves –  Crusaders
Ora 22:00 Espanyol – Stjarnan
Ora 22:00 Legia – KuPS
Ora 22:00 Shamrock Rovers – Apollon
Ora 22:00 Torino – Debrecen
Ora 22:00 Valur – Ludogorets

Citește și...