Nu se mai termină scandalul dintre Gabi Bădălău și Claudia Pătrășcanu, iar de această a ajuns la un alt nivel. Afaceristul și-a dat în judecată cei doi copii, împreună cu fosta soție. Află, în articol, de ce a recurs bărbatul la acest gest!
Claudia Pătrășcanu și Gabi Bădălău s-au căsătorit în 2016, însă relația lor a început cu mult timp înainte. Artista și afaceristul au împreună doi copii pentru care s-au luptat ani buni în instanță. Despărțirea dintre ei a avut loc în urmă cu mai bine de șase ani, însă abia în 2022 au divorțat oficial. Nici atunci nu s-au terminat luptele în instanță. Și la 3 ani de atunci, cei doi continuă să se întâlnească prin tribunale. Acum, conflictul a ajuns la un alt nivel.
Citește și: Claudia Pătrășcanu nu o lasă pe Bianca Drăgușanu să respire! Ce a făcut acum fosta soție a lui Gabi Bădălău
Recent, instanța l-a obligat pe Gabi Bădălău să le plătească celor doi copii ai săi, aflați în grija Claudiei Pătrășcanu, câte 2.000 de euro lunar, retroactiv, începând cu 17 noiembrie 2022. Așadar, afaceristul trebuia să scoată din buzunar aproximativ 125.000 de euro. Ei bine, decizia nu i-a picat prea bine milionarului. Acesta a contestat executarea silită, conform informațiilor regăsite pe portalul instanțelor de judecată.
Așadar, Gabi Bădălău nu vrea să le achite copiilor suma hotărâtă de instanță, iar conflictul a ajuns la un alt nivel. Singura soluție pe care afaceristul a avut-o la îndemână a fost să îi dea inclusiv pe cei doi băieți în judecată, alături de mama lor, Claudia Pătrășcanu.
„Stabileşte în sarcina pârâtului-reclamant obligaţia de plată în favoarea minorilor a unei pensii de întreţinere lunare în cuantum total de 4000 euro (echivalentul în lei la data plăţii) – câte 2000 euro în favoarea fiecăruia dintre minori, începând cu 17.11.2022 până la majoratul minorilor. Stabileşte următorul program de legături personale tată-copii, cu preluarea minorilor de la locuinţa mamei sau de la unitatea de învăţământ, după caz, şi readucerea acestora la locuinţa mamei, la finalul programului de vizită: – în perioada frecventării cursurilor şcolare, o dată la două săptămâni, de vineri, după terminarea cursurilor şcolare cu preluarea minorilor de la şcoală, până duminică ora 20:00, începând cu primul weekend din lună; – în vacanţa de vară, luna iulie va fi petrecută cu tatăl, începând cu ora 10:00 a primei zile din lună până la ora 20:00 a ultimei zile din lună; – în anii pari, prima jumătate a fiecărei vacanţe şcolare, cu excepţia celei de vară, începând cu ora 10:00 a primei zile de vacanţă până la ora 18:00 a ultimei zile din program, iar în anii impari, a doua jumătate a fiecărei vacanţe şcolare începând cu ora 10:00 a primei zile de program până la ora 18:00 a ultimei zile de vacanţă”, este o parte din decizia judecătorilor cu privire la pensia alimentară și programul copiilor.