Liga Națiunilor »» Rezultatele înregitrate ieri »» Programul complet al meciurilor de astăzi!

Autor: Cristian P
Publicat: 12/10/2018 | 07:20
Cel mai spectaculos meci al etapei a III-a din cadrul Ligii Națiunilor care a avyut loc ieri, a fost cel dintre Polonia și Portugallia, încheiat cu victoria lusitanilor cu scorul de 3-2.

În Rusia, gazdele nu au reușit să treacă de Suedia, cele douăă terminând nedecis 0-0. În grupa din care face parte ROmânia, Muntenegru a pierdut pe teren propriu duelul cu Serbia, viitoarea adversară a „tricolorilor” cu scorul de 2-0. Israel a reușit o victorie prețioasă pe teren propriu cu scorul de 2-1 de Scoția.

Cea de-a treia etapă din cadrul Ligii Națiunilor va propune astăzi șocul dintre Croația și Anglia, într-o reeditare a semifinalei de la Campionatul Mondial de fotbal din Rusia, meci în care câștig de cauză au avut croații.  Un duel interesant se anunță a fi și cel dintre Belgia și Elveția.

Liga Națiunilor- Etapa a III-a:

Rezultatele înregistrate ieri 

Rusia – Suedia 0-0

Polonia – Portugalia 2-3

Muntenegru- Serbia 0-2

Lituania- România 1-2

Israel- Scoția 2-1

Insulele Feroe- Azerbaidjan 0-3

Kosovo- Malta 3-1

 

Programul meciurilor din Liga A

Grupa 1     

Sâmbătă, 13 octombrie

ora 21:45 Olanda – Germania

 

Grupa 2     

Vineri, 12 octombrie

ora 21:45 Belgia – Elveţia

 

Grupa 4

Vineri, 12 octombrie      

ora 21:45 Croaţia – Anglia

 

Progrmaul meciurillor din Liga B

Grupa 1

Sâmbătă, 13 octombrie

16:00 Slovacia – Cehia

 

Grupa 3

Vineri, 12 octombrie      

ora 21:45 Austria – Irlanda de Nord

 

Grupa 4      

Sâmbătă, 13 octombrie

ora 21:45 Irlanda – Danemarca

 

Programul meciurilor din LIGA C

Grupa 2

Vineri, 12 octombrie

ora 21:45 Grecia – Ungaria

ora 21:45 Estonia – Finlanda

 

Grupa 3    

Sâmbătă, 13 octombrie

ora 19:00 Norvegia – Slovenia

ora 21:45 Bulgaria – Cipru

 

Programul meciurilor din Liga D

Grupa 1

Sâmbătă, 13 octombrie

ora 19:00 Georgia – Andorra

ora 19:00 Letonia – Kazahstan

 

Grupa 2

Vineri, 12 octombrie

ora 21:45 Belarus – Luxemburg

ora 21:45 Moldova – San Marino

 

Grupa 4

Sâmbătă, 13 octombrie

ora 19:00 Armenia – Gibraltar

ora 21:45 Macedonia – Liechtenstein

 

Citește și...