LPF a stabilit programul următoarelor trei etape din Liga I »» Programul complet al etapelor XII, XIII și XIV!

Autor: Cristian P
Publicat: 13/10/2018 | 14:50
Liga Profesionistă de Fotbal (LPF) a stabilit programul și televizările meciurilor din cadrul ultimelor două etape ale turului acestui sezon regular dar și a primei etape a returului sezonului regular.

Campioana CFR Cluj va juca în runda a XII-a pe teren propriu cu Poli Iași vineri, 19 octombrie în timp ce liderul actusal al Ligii I, FCSB se va deplasa în această rundă în Bănie pentru șocul cu Universitatea Craiova, partida fiind duminică, 21 octombrie de la ora 21:00.

În ultima etapă a turului, CFR Cluj va juca duminică, 28 octombrrie în deplasare cu Sepsi în timp ce FCSB va primi cu o zi mai devreme pe teren propri vizita celor de la FC Voluntari.

În prima etapă a returului, CFR Cluj se va deplasa la Botoșani, duelul fiind sâmbătă 3 noiembrie de la ora 21:00 în timp ce FCSB va juca pe terne propriu de la ora 21:00 pe 4 noiembrie cu Astra Giurgiu.

Toate partidele din Liga I sunt transmise în direct de Digi Sport, Telekom Sport și Look.

 

Program etapa a XII-a

Vineri, 19 octombrie

ora 18:00 FC Voluntari -CS Concordia Chiajna

ora 21:00 CFR Cluj -Politehnica Iaşi

 

Sâmbătă, 20 octombrie

ora 16:00 FC Hermannstadt- Astra Giurgiu

ora 21:00 Viitorul-Sepsi OSK Sf Gheorghe

 

Duminică, 21 octombrie

ora 18:00 Gaz Metan Mediaş- FC Botoşani

ora 21:00 Universitatea Craiova- FCSB

 

Luni, 22 octombrie

ora 21:00 Dinamo Bucureşti- Dunărea Călăraşi

 

Program etapa a XIII-a

Vineri, 26 octombrie

ora 18:00 Politehnica Iaşi- FC Hermannstadt

ora 21:00 Astra Giurgiu- Universitatea Craiova

 

Sâmbătă, 27 octombrie

ora 18:00 FC Botoşani- Viitorul

ora 21:00 FCSB- FC Voluntari

 

Duminică, 28 octombrie

ora 14:00 Dunărea Călăraşi- Gaz Metan Mediaş

ora 21:00 Sepsi OSK Sf Gheorghe- CFR Cluj

 

Luni, 29 octombrie

ora 21:00 Concordia Chiajna- Dinamo Bucureşti

 

Programul etapei a XIII-a

vineri, 2 noiembrie

ora 21:00 Politehnica Iaşi- Universitatea Craiova

 

Sâmbătă, 3 noiembrie

ora 18:00 Sepsi OSK Sf Gheorghe- FC Hermannstadt

ora 21:00 FC Botoşani- CFR Cluj

 

Duminică, 4 noiembrie

ora 14:00 Dunărea Călăraşi- Viitorul

ora 21:00 FCSB- Astra Giurgiu

 

Luni, 5 noiembrie

ora 18:00 Concordia Chiajna- Gaz Metan Mediaş

ora 21:00 FC Voluntari- Dinamo

 

 

Citește și...