Mihai Stoichiță nu întoarce și celălalt obraz. Replica usturătoare dată lui Ion Țiriac după meciul Andorra – România: ” E bine că s-a culcat liniștit, că altfel…”

Publicat: 27/03/2023 | 19:26
Mihai Stoichiță, directorului tehnic al Federației Române de Fotbal. Sursă foto: Facebook

Duminică, 26 martie, Ion Țiriac a vorbit despre meciul Andorra – România în timpul conferinței de presă pe care a ținut-o la Patinoarul Allianz-Tiriac Arena. Fostul tenismen a făcut o remarcă deranjantă la partida dintre cele două echipe. Luni, directorul tehnic al Federației Române de Fotbal, Mihai Șochiță, i-a dat o replică neașteptată.

Sâmbătă, 25 martie, a avut loc primul meci din preliminariile Euro 2024. Naționala de fotbal a României a luptat contra echipei din Andorra și a reușit să învingă, având un scor final de 2-0. Primul gol a fost marcat în minutul 35 de către Denis Man, iar cel de-al doilea, în minutul 50, de Denise Alibec. Chiar dacă partida a fost, într-adevăr, o reușită, Ion Țiriac nu a apucat să se bucure pentru națională.

În timpul unei conferințe de presă, a fost întrebat ce părere are despre meciul care a avut loc cu doar o zi înainte, iar răspunsul său a fost:

„A fost meci? Noroc că frizerul nu a putut să joace. Avea de tuns un președinte. Altfel… Am văzut 30 de minute cu pase înapoi și m-am culcat”, a apus Ion Țiriac.

Ion Tiriac a comentat în mod ironic meciul dintre Andorra și România. Sursă foto: captură Youtube

(CITEȘTE ȘI: Romina, nevasta lui Piero Ferrari, dezvăluiri despre Ion Țiriac: „El este singurul român care-și permite asta”)

Ion Țiriac, ironizat de Mihai Stoichiță după comentariul despre meciul naționalei

La doar o zi după ce Ion Țiriac a făcut comentariul despre meciul dintre Andorra și România a venit și răspunsul din partea directorului tehnic al Federației Române de Fotbal. În cadrul unei emisiuni, Mihai Stoichită n-a putut lăsa evenimentul să treacă neobservat și a spus, într-o notă ironică:

„Domnul Ion are părerea lui. E bine că s-a culcat liniștit. Asta e important. Dacă se culca supărat era altceva. (…) Îți dai seama ce dulce era somnul dacă s-a trezit să bea apă și a văzut că era 2-0 pentru noi. Ce liniștit a dormit în continuare”, a spus Mihai Stoichiță pentru GSP.

(CITEȘTE ȘI: Ion Țiriac a dat din casă. Care sunt singurele plăceri ale fostului tenismen)