Spania- Anglia, șocul zilei în Liga Națiunilor »» Programul complet și rezultatele etapei a IV-a din Liga Națiunilor!

Autor: Cristian P
Publicat: 15/10/2018 | 07:00
Cea de-a patra etapă din cadrul Ligii Națiunilor, care a debutat ieri cu partida pe pe „Național Arena” dintre România și Serbia, scor 0-0, prrogramează astăzi și mâine partide extrem de interesante.

De departe, capul de afiș al zilei de astăzi în Liga Națiunilor îl reprezintă duelul dintre Spania și Anglia, meci contând pentru grupa a IV-a din Seria A a Ligii Națiunilor.

Spania e lider absolut în această grupă având șase puncte din tot atâtea posibile în timp ce Anglia are un punct după două etape, la fel ca și croația, echipă cu care în urmă cu câteva zile a remiza, 0-0 în deplasare.

O victorie a ibericilor în acest meci ar echivala cu câștigarea grupei de către spanioli și ar face ca Anglia să se lupte cu Croația pentru evitarea retrogradării în Liga B din Nations League!

Înteresant se anunță șși duelul dintre Islanda și Elveția din  Grupa a II-a Seria A din Liga Națiunilor. Islanda este ultima în grupă fără niciun punct din doupă meciuri, iar un eventual rezultat negati în fața Elveției, care este pe locul 2 cu 3 pincte, ar echivala de asemenea cu retrogradarea în Liga B. Lider în această grupă este Belgia care are șase puncte din tot atâtea posibile.

 

Rezultate etapa a IV-a Liga Națiunilor

Polonia – Italia 0-1

Rusia – Turcia 2-0

Azerbaidjan – Malta 1-1

Insulele Feroe – Kosovo 1-1

Israel – Albania 2-0

România – Serbia 0-0

Lituania – Muntenegru 1-4

 

Programul etapei a IV-a din Liga Națiunilor:

Liga A:

Grupa 1:

marți 16 octombrie

ora 21:45 Franța – Germania

Grupa 2:

luni 15 octombrie

ora 21:45 Islanda – Elveția,

Grupa 4:

luni 15 octombrie

ora 21:45 Spania – Anglia

 

LIGA B:

Grupa 1:    

marți 16 octombrie

ora 21:45 Ucraina – Cehia

Grupa 3:

luni 15 octombrie

ora 21:45 Bosnia – Irlanda de Nord

Grupa 4:    

marți 16 octombrie

ora 21:45 Irlanda – Țara Galilor

 

LIGA C:

Grupa 2:

luni 15 octombrie

ora 21:45 Estonia – Ungaria

ora 21:45 Finlanda – Grecia

Grupa 3:

marți, 16 octombrie

ora 21:45 Norvegia – Bulgaria

ora 21:45 Slovenia – Cipru

 

LIGA D

Grupa 1:

marți 16 octombrie

ora 17:00 Kazahstan – Andorra

ora 21:45 Letonia – Georgia

Grupa 2:    

luni 15 octombrie

ora 21:45 Belarus – Moldova

ora 21:45 Luxemburg – San Marino

Grupa 4:

marți 16 octombrie

ora 19:00 Armenia – Macedonia,

ora 21:45 Gibraltar – Liechtenstein

 

Citește și...