Start în etapa a III-a din Liga Națiunilor!

Autor: Cristian P
Publicat: 11/10/2018 | 10:22
Astăzi se va da stratul în cea de-a treia etapă a Ligii Națiunilor. În afara partidei care ne interesează în mod direct de la Vilnius dintre Lituania și România, meci care va începe la ora 21:45 și va fi transmis în direct de Pro TV, pe continent astăzi vor avea loc alte dueluri extrem de interesante.

În Polonia gazdele vor primi vizita Portugaliei iar în Rusia se va deplasa Suedia.

De asemenea în această etapă în Liga A avem și Olanda- Germania, un meci care oricând poate fi capul de afiș al unei faze superioare din cadrul unui turneu final de Campionat European sau Mondial.

Un alt joc interesant se anunţă cel de la Atena, dintre Grecia şi Ungaria.

 

Liga Națiunilor- Etapa a III-a:

 

Programul meciurilor din Liga A

Grupa 1     

Sâmbătă, 13 octombrie

ora 21:45 Olanda – Germania

 

Grupa 2     

Vineri, 12 octombrie

ora 21:45 Belgia – Elveţia

 

Grupa 3    

Joi, 11 octombrie

ora 21:45: Polonia – Portugalia

 

Grupa 4

Vineri, 12 octombrie      

ora 21:45 Croaţia – Anglia

 

Progrmaul meciurillor din Liga B

Grupa 1

Sâmbătă, 13 octombrie

16:00 Slovacia – Cehia

 

Grupa 2

Joi, 11 octombrie

ora 21:45 Rusia – Suedia

 

Grupa 3

Vineri, 12 octombrie      

ora 21:45 Austria – Irlanda de Nord

 

Grupa 4      

Sâmbătă, 13 octombrie

ora 21:45 Irlanda – Danemarca

 

Programul meciurilor din LIGA C

Grupa 1

Joi, 11 octombrie   

21:45 Israel – Scoţia

 

Grupa 2

Vineri, 12 octombrie

ora 21:45 Grecia – Ungaria

ora 21:45 Estonia – Finlanda

 

Grupa 3    

Sâmbătă, 13 octombrie

ora 19:00 Norvegia – Slovenia

ora 21:45 Bulgaria – Cipru

 

Grupa 4

Joi, 11 octombrie

ora 21:45 Lituania – România

ora 21: 45 Muntenegru – Serbia

 

Programul meciurilor din Liga D

Grupa 1

Sâmbătă, 13 octombrie

ora 19:00 Georgia – Andorra

ora 19:00 Letonia – Kazahstan

 

Grupa 2

Vineri, 12 octombrie

ora 21:45 Belarus – Luxemburg

ora 21:45 Moldova – San Marino

 

Grupa 3

Joi, 11 octombrie

ora 21:45 Feroe – Azerbaidjan

ora 21:45 Kosovo – Malta

 

Grupa 4

Sâmbătă, 13 octombrie

ora 19:00 Armenia – Gibraltar

ora 21:45 Macedonia – Liechtenstein

 

Citește și...