Victorii pe linie ale granzilor în Europa League »» Rezultatele complete ale primei manșe a turului II al Europa League!

Autor: Cristian P
Publicat: 26/07/2019 | 12:28

Granzii și-au respectat statutul în prima manșă a turului II preliminar al Europa League. Revenite în Europa după o pauză de ani buni, Espanyol și Torino au făcut spectacol în fața echipelor cu care s-au duelat pe teren propriu, Stjarnan din Islanda, respectiv Debrecen din Ungaria, scoruri 4-0 respectiv 3-0.

Surpriza primei manșe a turului II prleiminar al Europa League s-a consemnat în duelul din Islanda dintre Valur și Ludogorets, bulgarii evitând o înfrângere rușinoasă în prleungiri, duelul terminându-se nedecis 1-1.

În altă ordine de idei, FCSB este ca și calificată în turul al III-lea preliminar al Europa League după ce a câștigat cu scorul de 3-0 în Armenia. Șanse mari de calificare are și Universitatea Craiova care a remizat 0-0 în Ungaria cu Honved în timp ce Viitorul, cea de-a treia reprezentantă a României în Europa League are șanse mici de  atrece de Gent după ce a cedat la scor de tenis, 6-3 în Belgia.

Rezultatele primei manșe a turului II preliminar al Europa League
Ararat-Armenia – Lincoln 2-0
HB Torshavn – Linfield 2-2
Shkendija – Dudelange 1-2
FC Santa Coloma – FC Astana 0-0
Tre Penne – Suduva 0-5
Slovan Bratislava – KF Feronikeli 2-1
Pyunik – Jablonec 2-1
Ventspils – Gzira 4-0
Gabala – Dinamo Tbilisi 0-2
AEK Larnaca – Levski 3-0
Partizani- Sheriff Tiraspol 0-1
Utrecht – Zrinjski 1-1
Chikhura – Aberdeen 1-1
Honved – Universitatea Craiova 0-0
Alashkert – FCSB 0-3
Arsenal Tula – Neftci Baku 0-1
Flora – Frankfurt 1-2
Haugesund – Sturm Graz 2-0
Lechia – Brondby 2-1
Mlada Boleslav – Ordabasy 1-1
Molde – Cukaricki 0-0
Soligorsk – Esbjerg 2-0
Yeni Malatyaspor – O. Ljubljana 2-2
Connah’s Q- Partizan 0-1
CSKA Sofia – Osijek 1-0
H. Beer Sheva – K. Almaty 2-0
Lok. Plovdiv – Trnava 2-0
MOL Fehervar – Vaduz 1-0
Norrkoping – FK Liepaja 2-0
Piast – Riga 3-2
Luzern – Klaksvik 1-0
Alkmaar – Hacken 0-0
Aris – AEL Limassol 0-0
Dun. Streda – Atromitos 1-2
Gent – Viitorul 6-3
Jeunesse Esch – Guimaraes 0-1
Buducnost – Zorya 1-3
Domzale – Malmo FF 2-2
Rangers – Niedercorn 2-0
Strasbourg – M. Haifa 3-1
Wolves –  Crusaders 2-0
Espanyol – Stjarnan 4-0
Legia – KuPS 1-0
Shamrock Rovers – Apollon 2-1
Torino – Debrecen 3-0
Valur – Ludogorets 1-1

Citește și...