Acasă » Știri » Știri externe » S-au casatorit intr-un iglu

S-au casatorit intr-un iglu

De: Cancan 17/01/2008 | 00:00
S-au casatorit intr-un iglu

DE BASM. Chris si Louise au ajuns la hotelul unde s-a tinut petrecerea cu sania Inedit. Un cuplu britanic a ales sa isi uneasca destinele la minus 12 grade Celsius, in Finlanda Britanicii Chris Mcquade si Louise O’Mara au hotarat sa devina sot si sotie zgribuliti de frig, intr-un iglu din Rovaniemi, Finlanda. Cei doi s-au casatorit la minus 12 grade Celsius si au avut alaturi doar 17 membri ai familiei care s-au incumetat, de dragul lor, sa infrunte gerul arctic. „Era intuneric bezna cand s-a terminat ceremonia. Am ajuns la hotelul unde s-a tinut petrecerea cu sania si ne-am batut cu bulgari cu invitatii”, a povestit fericitul mire, in varsta de 24 de ani. „Toata lumea vrea sa se casatoreasca in locuri insorite, noi am vrut sa facem lucrurile altfel”, a adaugat mireasa. „Desi ne-a placut foarte mult experienta, nu ne-am mai casatori a doua oara intr-un astfel de loc”, au declarat prospat-casatoritii. Dupa frigul indurat in Finlanda, Chris si Louise au hotarat sa isi petreaca luna de miere la temperaturi normale, in insulele Maldive. (A.C.)

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video