Politistii italieni i-au ascultat Papei convorbirile telefonice!

Știri
Politistii italieni i-au ascultat Papei convorbirile telefonice!

Tinta politistilor era de fapt seful Protectiei Civile, Guido Bertolaso, cu care Papa a vorbit de mai multe ori despre seismul din Italia .

Bertolasa este cercetat intr-un dosar de coruptie cu privire la acordarea unor favoruri sexuale si bani pentru obtinerea de proiecte de reconstructie in regiunea L’Aquila, devastata, anul trecut, de cutremur.

Continutul discutiilor dintre Papa Benedict al XVI-lea si seful Protectiei Civile nu a fost facut public. Se stie doar ca secretarul Papei a sunat si a spus: „Buna ziua. Sfintia Sa asteapta sa discute cu dumneavoastra”, relateaza Daily Mail, citat de realitatea.net.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video