Acasă » Știri » Știri externe » Premierul britanic, umilit de o chelnerita

Premierul britanic, umilit de o chelnerita

De: Cancan 01/08/2011 | 00:00
Premierul britanic, umilit de o chelnerita

Aflat in vacanta in Toscana (Italia), David Cameron a fost umilit de o chelnerita. Aceasta l-a trimis pe prim-ministrul britanic sa-si ia singur cafeaua.

David Cameron s-a asezat, impreuna cu sotia si o angajata, la o masa si a cerut trei cafele, dar chelnerita care lucra la acel bar nu a binevoit sa-l serveasca. Aceasta i-a spus premierului ca este foarte ocupata si l-a rugat sa se serveasca singur.

„Sunt atat de stanjenita. Nu stiam ca este premierul Marii Britanii. Imi pare atat de rau daca am parut nepoliticoasa, nu asta a fost intentia mea. Pur si simplu eram singura si foarte ocupata”, a incercat sa se scuze chelnerita Francesca Ariani.

Chiar daca stie ca a fost nepoliticoasa cu premierul, tanara chelnerita s-a aratat foarte dezamagita ca David Cameron nu i-a lasat niciun bacsis.

„Mi se pare normal sa nu-mi lase bacsis, pentru ca nu l-am servit la masa. Dar putea macar sa lase cateva monede”, a spus chelnerita.

Recomandarea video

Urmărește Cancan.ro pe Google News
×