Acasă » „Pustiul asta a facut pact cu Diavolul” Daca ar veni la „Romanii au Talent” ar lua premiul cel mare din prima!

„Pustiul asta a facut pact cu Diavolul” Daca ar veni la „Romanii au Talent” ar lua premiul cel mare din prima!

De: Cancan 04/03/2013 | 11:37
Pustiul asta a facut pact cu Diavolul Daca ar veni la Romanii au Talent ar lua premiul cel mare din prima!

Un student la matematică de la Universitatea Stanford din Statele Unite a uimit o lume întreagă cu abilităţile lui pentru ştiinţele exacte şi pentru modul în care poate rezolva un cub Rubik.

cub Rubik

In timp ce majoritatea oamenilor abia poate sa alinieze două culori ale cubului Rubik, studentul din imagine reuşeşte o performanţă extraordinară şi rezolvă un cub in timp ce face jonglerii cu două mingi.

Clipul urcat pe internet a strâns peste un milion de vizualizări in doar trei zile şi mii de comentarii. Pe lângă cei care s-au declarat uimiţi de aptitudinile băiatului, au existat insă şi persoane neimpresionate de inteligenta lui şi care au condiderat imaginile „o prostie”.

Cum ţi se pare talentul tânărului? Crezi că juriul emisiunii Românii au talent i-ar da premiul cel mare?

C.V.

 

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video