Acasă » Știri » Știri externe » Imaginea care a făcut mii de oameni să plângă! Ce s-a intâmplat cu această fată, după tsunami-ul devastator din Japonia

Imaginea care a făcut mii de oameni să plângă! Ce s-a intâmplat cu această fată, după tsunami-ul devastator din Japonia

De: Cancan 06/07/2013 | 14:14
Imaginea care a făcut mii de oameni să plângă! Ce s-a intâmplat cu această fată, după tsunami-ul devastator din Japonia

Pe 11 martie 2011, un tsunami devastator a lovit Japonia.

Bilantul victimelor este si acum necunoscut, cert fiind doar că mii de oameni au rămas atunci pe drumuri, in timp ce aproape 30.000 au murit.

La doi ani de la catastrofă, o imagine induiosătoare a fost publicată pe internet. Desi nu se dau informatii despre fata din fotografie, ea a rusit să induioseze mii de oameni care au văzut-o.

Tânăra, care a scăpat ca prin minune cu viaţă, stă pe trotuar, impietrită de durere si plângând, in timp ce in jurul ei se desfăsoară un scenariu apocaliptic: toate clădirile sunt la pământ, din depărtare se vede un fum negru, iar in jurul ei nu se află nicio persoana in viata.

Fotografia a făcut inconjurul mediului virtual, multi fiind de părere că tănăra a rămas singură pe lume in urma tragediei din 2011.

 

C.V.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video