Acasă » Știri » Știri externe » Regele Abdallah al Arabiei Saudite, internat de urgenta la spital! „Rezultatele analizelor au aratat ca sufera de pneumonie”

Regele Abdallah al Arabiei Saudite, internat de urgenta la spital! „Rezultatele analizelor au aratat ca sufera de pneumonie”

De: Cancan 03/01/2015 | 10:25
Regele Abdallah al Arabiei Saudite, internat de urgenta la spital! Rezultatele analizelor au aratat ca sufera de pneumonie

Regele Abdallah al Arabiei Saudite, spitalizat miercuri, la Ryad, suferă de pneumonie, fapt ce a necesitat vineri seara conectarea lui la un tub de oxigen, pentru "a-l ajuta să respire", a anunţat Cabinetul regal, într-un comunicat.

Suveranul saudit, în vârstă de 91 de ani, a fost internat miercuri la Centrul medical Regele Abdel Aziz al Gărzii Republicane, pentru efectuarea unor analize.

Rezultatele analizelor au arătat că monarhul suferă de pneumonie. A fost necesară conectarea lui la un tub de oxigen, pentru a-l ajuta să respire„, a declarat Cabinetul regal, care nu a precizat durata de spitalizare a regelui saudit.

Regele Abdallah, care are o stare de sănătate precară, a suferit mai multe operaţii în ultimii ani. El are apariţii publice din ce în ce mai rare, fiind reprezentat de prinţul moştenitor, Salman Ben Abdel Aziz, în vârstă de 77 de ani. Monarhul saudit a fost supus în 2010, la New York, unei intervenţii pentru hernie de disc.

B.P

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video