Are nevoie de bani ca să plătească tratamentul fiului său care este în comă. Un fost fotbalist de la Dinamo lucrează pe tractor

Știri
Are nevoie de bani ca să plătească tratamentul fiului său care este în comă. Un fost fotbalist de la Dinamo lucrează pe tractor

„Copilul meu este internat în spital şi are foarte mare nevoie de bani. Am ajuns la fundul sacului şi a trebuit să vin să muncesc în Franţa. E foarte greu, foarte greu. Am făcut un calcul, undeva la vreo 12.000 de euro pe an, dar banii ăştia în România nu am cum să-i fac niciodată. Muncim pentru copii. Aşa am fost învăţaţi acasă, ăsta e scopul nostru în viaţă. Am făcut alte sporturi, nu am plantat viţă de vie, dar în viaţă trebuie să te obişnuieşti, să te adaptezi la orice condiţii”, a mai spus Paşcovici, potrivit rtv.net.

Paşcovici alături de fiul şi soţia lui (foto-ziuadeconstanta)
Paşcovici alături de fiul şi soţia lui (foto-ziuadeconstanta)

În podgorie, Paşcovici munceşte de dimineaţă până seară. Are o singură zi liberă, duminica, când mai joacă fotbal cu ceilalţi români care muncesc acolo. În ţară, soţia lui duce şi ea o luptă. Denis, băieţul cuplului în vârstă de 11 ani a învins cancerul, a suferit 3 operaţii pe creier, dar acum este ţintuit în pat din cauza infecţiilor luate din spital. Cosmin Paşcovici a jucat la mai multe echipe din România, inclusiv la Dinamo.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video