Acasă » Știri » Un polițist a fost bătut rău de opt români, în Italia! De unde a plecat scandalul

Un polițist a fost bătut rău de opt români, în Italia! De unde a plecat scandalul

De: Cristian Blanuta 10/12/2018 | 12:16
Un polițist a fost bătut rău de opt români, în Italia! De unde a plecat scandalul

Opt cetățeni români de etnie romă au bătut crunt un polițist italian, la Milano. Omul legii, în vârstă de 28 de ani, le-a reproșat acestora că au dat muzica prea tare.

Nervoşi, romii s-au năpustit cu pumnii şi cu picioarele asupra poliţistului neînarmat. Potrivit tânărului carabinier, aceștia ar fi ocupat în mod abuziv un apartament în clădire.

După ce a reuşit să scape din mâinile atacatorilor, victima a fugit în propriul apartament, de unde a chemat salvarea şi poliţia, scrie observator.tv. Când au ajuns la faţa locului, carabinierii n-au mai găsit pe nimeni: agresorii fugiseră!

Romii au ocupat abuziv un apartament în clădire

Poliţistul a declarat pentru presa din Italia că familia de romi a ocupat abuziv apartamentul de lângă cel al tânărului încă din august. Potrivit omului legii, locuinţa fusese nelocuită timp ce şase luni, după moartea unui bătrân.

Apoi a început coşmarul: scandaluri, muzică dată tare, înjurături. În plus, familia de romi s-ar fi conectat ilegal la curentul electric. Tânărul poliţistul spune că în clădire locuiesc foarte multe familii cu copii şi tuturor le este frică de aceşti „străini”.

Recomandarea video

Urmărește Cancan.ro pe Google News
×