Acasă » Știri » Zeci de români veniți cu avionul din Elveția au aterizat în urmă cu puțin timp la Cluj-Napoca

Zeci de români veniți cu avionul din Elveția au aterizat în urmă cu puțin timp la Cluj-Napoca

De: L.N. 25/03/2020 | 17:49

Zeci de români au ajuns în urmă cu puțin timp pe aeroportul din Cluj-Napoca. Aceștia au fost repatriați din Elveția, a opta țară din lume afectată de noul coronavirus. 10,537 de cazuri de îmbolnăvire și 149 de decese sunt înregistrate până la acest moment în Elveția.

Românii repatriați astăzi în țară vor intra în carantină, dat fiind faptul că vin dintr-un stat cu extrem de multe cazuri raportate.

CITEȘTE ȘI: CORONAVIRUS. Donații de 2,6 milioane de euro, pentru Crucea Roșie Română

Pe întreg mapamondul, până la această oră au fost raportate 440,336 de cazuri de îmbolnăvire și 19,752 de decese, iar național, pe teritoriul României până la acest moment sunt înregitrate 906 cazuri și 14 decese.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video