Acasă » De ce poate fi un atu să te vaccinezi anti-COVD-19, chiar când ai o formă ușoară a bolii? Explicațiile unui medic român

De ce poate fi un atu să te vaccinezi anti-COVD-19, chiar când ai o formă ușoară a bolii? Explicațiile unui medic român

De: Elena Nica 08/01/2021 | 12:20
De ce poate fi un atu să te vaccinezi anti-COVD-19, chiar când ai o formă ușoară a bolii? Explicațiile unui medic român

Un medic, o asistentă și un angajat de la Spitalul de Boli Infecțioase ”Victor Babeș” din Timișoara au fost confirmați pozitiv cu coronavirus, deși au fost vaccinaţi. Potrivit directorul unității medicale, cei trei ar fi fost pozitivi în momentul vaccinării, dar nu au prezentat simptome, informează B1 TV.

Medicul Virgil Musta, șeful Secției de Boli Infecțioase II de la Spitalul „Victor Babeș” din Timișoara, a declarat, pentru B1 TV, că poate fi chiar un atu să te vaccinezi când ai COVID-19 într-o formă ușoară.

AICI continuarea știrii de pe B1.ro

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video