Acasă » Trending » O mamă depresivă și-a aruncat copiii pe geam, apoi a sărit în gol. După ce a căzut, femeia a continuat să-i rănească pe cei mici

O mamă depresivă și-a aruncat copiii pe geam, apoi a sărit în gol. După ce a căzut, femeia a continuat să-i rănească pe cei mici

De: Elena Nica 14/06/2021 | 09:18
O mamă depresivă și-a aruncat copiii pe geam, apoi a sărit în gol. După ce a căzut, femeia a continuat să-i rănească pe cei mici
Stressed mother and her baby.

O mamă depresivă din Brooklyn, Statele Unite, și-a aruncat copii pe geam, apoi a sărit și ea de la etajul doi. Aflată în stare conștientă după căzătură, femeie a continuat să-i lovească puternic pe cei mici.

Femeia în vârstă de 24 de ani și-a aruncat fiica de doar 4 săptămâni și fiul de doi de la etajul doi al imobilului în care locuiesc. Ulterior, și ea a sărit în gol, dar nu și-a oprit atacul asupra copiilor.

Toți cei trei erau dezbrăcați, potrivit vecinului femeii, Carl Chin, în vârstă de 41 de ani. Acesta a auzit căzătura unuia dintre copii.

„Când femeia a căzut nu și-a pierdut conștiența. Și-a apucat copiii și a continuat să îi rănească”, a declarat bărbatul pentru The Post.

Tânăra dezorientată psihic și-a fi lovit copilul cu capul de asfalt, potrivit lui Carl Chin, care a povestit că a fugit spre casa ei, a sărit gardul și s-a luptat cu ea ca să îi ia nou-născutul din brațe.

„Ținea copilul cu un braț și a trebuit să îl iau și să îl țin până când poliția și paramedicii au venit. Încerca să își rănească copiii și când i-am luat din strânsoare într-un fel mi-a mulțumit că am grijă de ei. Apoi a început să vorbească singură spunând că a obosit să fie de una singură, a mai relatat acesta.

Posibil să sufere de depresie post-natală

De asemenea, acesta a declarat că nu crede că femeia și-a rănit intenționat copiii pentru că nu era nervoasă sau furioasă și nu avea nicio expresie facială.

„Nu le-a spus nimic copiilor (…) Habar n-am ce se întâmpla cu mama. Nu o cunoșteam și nici nu o mai văzusem înainte, dar în mod clar nu se afla în starea de spirit potrivită. Trebuie să fi avut vreun fel de cădere mentală pentru că erau toți goi’”, a mai declarat vecinul femeii.

Un alt martor la incident a declarat că fetița avea sângerări la nivelul unei urechi iar băiatul avea vânătăi pe față și pe genunchi.  Bebelușul a fost transportat la spital în stare critică, precum și mama și copilul de doi ani care nu aveau răni grave.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video