Acasă » Știri » Petrică Niță, fiul cunoscutului procuror din Constanța, s-a sinucis. Ce a scris în biletul de adio

Petrică Niță, fiul cunoscutului procuror din Constanța, s-a sinucis. Ce a scris în biletul de adio

De: Mihaela Cazacu 21/11/2022 | 11:48
Petrică Niță, fiul cunoscutului procuror din Constanța, s-a sinucis. Ce a scris în biletul de adio
Motivul pentru care fiul procurorului din Constanța a decis să-și pună capăt zilelor. Sursă foto: Pixabay

Petrică Niță și-a pus capăt zilelor, la doar 31 de ani. Bărbatul era fiul cunoscutului procuror din Constanța, Teodor Niță. Înainte de a reucurge la sinucidere, acesta i-a transmis tatălui său un mesaj de adio. Ulterior, a mers în apartamentul său și, s-a împușcat cu arma pe care procurorul o deținea în seif.

Potrivit ultimelor detalii, motivul pentru care fiul procurorului a decis să își ia viața are legătură cu o veche dezamăgire în dragoste. Petrică Niță era căsătorit și urma să devină tată pentru a doua oară.

Înainte de a se sinucide, Petrică Niță i-a trimis un mesaj tatălui său prin care și-a luat adio de la el și i-a spus că îl iubește. La final, bărbatul a menționat că singurul lucru pe care a vrut să-l facă în această viață a fost să iubească, potrivit informațiilor oferite de antena3.ro. (VEZI ȘI: VIDEO | MOMENTE DE PANICĂ ÎN CARTIERUL FRANCEZ DIN CAPITALĂ. O MAȘINĂ A EXPLODAT DIN SENIN)

O iubire mai veche l-a determinat să își pună capăt zilelor

Petrică Niță a mers în apartamentul tatălui său, a spart seiful în care procurorul din Constanța își ținea armele, după care a mers în apartamentul său, unde locuia cu chirie. Ajuns acasă, nici nu a mai stat pe gânduri și s-a împușcat în cap.

Ce scria în mesajul de adio trimis de Petrică Niță tatălui său. Sursă foto: Pixabay

Vecinii au auzit împușcătura și au sunat la 112. Medicii de pe Ambulanță ajunși la fața locului l-au intubat și l-au transportat la spital. Din păcate, Petrică Niță a intrat în stop cardio-respirator și a decedat. (CITEȘTE ȘI: GIGI BECALI A PLECAT LA MUNTELE ATHOS! CINE L-A ÎNSOȚIT PE MILIONAR|GALERIE FOTO)

„Poliţiştii Secţiei 3, dar şi criminalişti şi poliţişti de investigaţii criminale s-au deplasat la faţa locului, pentru efectuarea cercetării la faţa locului, în vederea stabilirii cauzelor şi împrejurărilor în care s-a produs evenimentul. Concomitent, la faţa locului s-au deplasat 2 autospeciale SMURD din cadrul ISU Dobrogea al judeţului Constanţa, respectiv un echipaj de prim ajutor şi un echipaj de terapie intensivă mobilă”, este informația transmisă de IPJ Constanța.

Urmărește Cancan.ro pe Google News
×