Acasă » Știri » Un cunoscut medic neurolog din Botoșani a murit, după ce i s-a făcut rău în timp ce aștepta la coadă. Elena s-a stins la scurt timp de la decesul soțului ei

Un cunoscut medic neurolog din Botoșani a murit, după ce i s-a făcut rău în timp ce aștepta la coadă. Elena s-a stins la scurt timp de la decesul soțului ei

De: Cristina Cruceru 26/04/2023 | 18:21
Un cunoscut medic neurolog din Botoșani a murit, după ce i s-a făcut rău în timp ce aștepta la coadă. Elena s-a stins la scurt timp de la decesul soțului ei
Medicul Elena Stână a murit/ Foto: Botoșani News

Este doliu în lumea medicală! Elena Stână, un cunoscut medic neurolog din Botoșani, și-a pierdut viața într-o fracțiune de secundă. Doctorița a murit după ce i s-a făcut rău în timp ce aștepta la coadă la „Taxe și Impozite”. 

Elena Stână, un medic neurolog din Botoșani, și-a dat ultima suflare în timp ce așteapta să-și plătească dările la stat. Cadrul medical, în vârstă de 75 de ani, era la coadă la „Taxe și Impozite”, moment în care i s-a făcut rău. Femeia s-a prăbușit în fața tuturor, iar oamenii speriați au sunat imediat la 112.

CITEȘTE ȘI: ULTIMELE ORE DIN VIAȚA ALEXANDREI MATACHE, BARMANIȚA CARE A MURIT ÎN INCENDIUL DE LA COLECTIV. CUTREMURĂTOR CE I-A SPUS TATĂLUI EI, CU PUȚIN TIMP ÎNAINTE DE TRAGEDIE

La fața locului s-a deplasat un echipaj cu medic de la Serviciul Județean de Ambulanţă, care a început imediat manevrele de resuscitare. Starea doctoriței era foarte gravă, abia mai putea respira. Între timp, victima și-a revenit, a fost pusă pe targă și dusă de urgență la spital. Doar că acolo, starea ei s-a agravat din nou.

CITEȘTE ȘI: DANIELA, O ROMÂNCĂ DE 52 DE ANI, A MURIT ÎNTR-UN ACCIDENT CUMPLIT ÎN ITALIA. TRAGEDIA A AVUT LOC LA CÂȚIVA KILOMETRI DE CASA EI

Medicul a murit la scurt timp după soțul ei

Medicii au făcut tot posibilul să o salveze, au continuat cu manevrele de resuscitare, însă inima ei a cedat. Medicul neurolog s-a stins din viață la 75 de ani. Elena Stână lucra în cadrul Ambulatoriului, în baza unui contract de prestări servicii, după ce zeci de ani activitate în secţia de neurologie a Spitalului Judeţean. Tragedia face că doctorița a murit la câteva luni distanță de soțul ei.

Zeci de ani a lucrat în Secția de Neurologie a Spitalului Județean Botoșani. Colegii spun că era un „medic profesionist, care știa să comunice, un OM în adevăratul sens al cuvântului”, potrivit Botoșani News.

Recomandarea video

Urmărește Cancan.ro pe Google News
×