Acasă » Trending » A fost înregistrat al optulea deces cauzat de noul coronavirus în România

A fost înregistrat al optulea deces cauzat de noul coronavirus în România

De: Cristian L. 24/03/2020 | 09:05
A fost înregistrat al optulea deces cauzat de noul coronavirus în România
A fost înregistrat al optulea deces cauzat de noul coronavirus în România

În această dimineață a fost înregistrat – țara noastră – al  optulea deces al unui pacient infectat cu noul coronavirus.

Este vorba despre un bărbat în vârstă de 70 ani,  internat la Spitalul Clinic de Boli Infectioase Craiova, confirmat pozitiv în data de 19.03.2020. Pacientul a sosit pe data de 07.03.2020 din Italia împreună cu fiica sa, care se află în acest moment în autoizolare.

Pacientul a fost internat pe data de 19.03.2020 la SCBI Craiova cu insuficiență respiratorie, fiind internat pe sectia ATI a spitalului. Acesta suferea de boli preexistente pentru care urma tratament cu insulină. De asemenea, pacientul avea obezitate grad II.

(VEZI ȘI AICI: CARMEN HARRA, PREVIZIUNE INCREDIBILĂ DESPRE CORONAVIRUS! CÂND SCAPĂ ROMÂNIA DE INFECŢIE: „VĂ ROG SĂ NU VĂ PANICAŢI”)

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video