Acasă » Trending » Ce i s-a întâmplat unui bihorean, după ce a aruncat gunoiul pe marginea drumului dintr-o mașină

Ce i s-a întâmplat unui bihorean, după ce a aruncat gunoiul pe marginea drumului dintr-o mașină

De: Eliza Popescu 08/06/2022 | 14:58
Ce i s-a întâmplat unui bihorean, după ce a aruncat gunoiul pe marginea drumului dintr-o mașină

Un bihorean s-a ales cu sancțiuni usturătoare, după ce a aruncat gunoiul pe marginea drumului dintr-o mașină. A fost surprins pe camerele de supraveghere în timp ce arunca deșeurile.

Un bihorean a fost surprins pe camerele de supraveghere în timp ce arunca dintr-o mașină gunoiul pe marginea drumului. Acestuia i-a fost reținut autoturismul.

Incidentul a avut loc în localitatea Sânmartin. Oamenii legii au surprins două persoane pe camerele video din zonă în timp ce scoteau saci de gunoaie dintr-un autoturism și le aruncau pe marginea drumului, în zone interzise.

Oamenii legii au anunțat Garda de Mediu, iar reprezentanții instituției au aplicat legea și i-au amendat pe cei doi. Mai mult decât atât, bihoreanul a rămas și fără autoturism, iar amenzile au ajuns și până la o valoare totală de 70.000 de lei, arată observatornews.ro.

Citește și S-A DAT LEGEA CARE VĂ POATE ADUCE AMENZI URIAŞE! ESTE OBLIGATORIU SĂ FACI ASTA, PÂNĂ PE 30 IUNIE

Consiliul Județean Bihor și instituțiile partenere acționează pentru:

– stabilirea unor standarde de curățenie, penalități explicite și responsabilități clare pentru cei implicați;
– operaționalizarea sistemului de colectare a deșeurilor;
– accesarea fondurilor europene pentru salubritate și mediu;
– înființarea unor platforme de colectare separată a deșeurilor în orașele din județ;
– gestionarea câinilor fără stăpân;
– curățenia în zonele turistice;
– proiecte pentru conservarea mediului;
– acțiuni de educare și voluntariat.

Vezi și ATENȚIE! ESTE INTERZIS ÎN ROMÂNIA ȘI SE DAU AMENZI USTURĂTOARE DACĂ FACI ASTA

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video