Tragedie în județul Constanța! Marian Acatrinei, un tânăr de 20 de ani, a fost găsit fără suflare la marginea orașului Năvodari! Acesta fusese dat dispărut de către familie cu două zile înainte de descoperirea macabră. Află, în articol, ce s-a întâmplat cu el!
Sâmbătă, 18 ianuarie, Marian Acatrinei a plecat de acasă și nu a mai dat niciun semn. Îngrijorați, membrii familiei sale au alertat autoritățile și au rugat oamenii să anunțe polițiștii dacă îl văd pe tânărul de 20 de ani. Timp de două zile, oamenii legii l-au căutat. Luni, 20 ianuarie, în urma unei sesizări, au găsit trupul neînsuflețit al victimei în zona parcului Ion Dobre din Năvodari, județul Constanța.
Marian Acatrinei fusese dat dispărut de către familie în data de 18 ianuarie. Acesta plecase de acasă nu mai dăduse niciun semn de viață, iar rudele s-au îngrijorat. Luni dimineața, 20 ianaurie, IPJ Constanţa anunţase că tânărul este de negăsit. Oamenii legii rugaseră cetățenii să furnizeze, dacă pot, informaţii cu privire la persoana dispărută.
Din nefericire, după două zile de căutări, polițiștii l-au găsit pe Marian Acatrinei spânzurat la marginea orașului Năvodari. Autoritățile au făcut descoperirea macabră după ce au fost sesizare că, în zonă, se află o persoană decedată.
„În cursul zilei de astăzi, 20 ianuarie a.c., poliţişti din cadrul Poliţiei Oraşului Năvodari au fost sesizaţi cu privire la faptul că, în zona canalului din apropierea oraşului Năvodari, ar fi fost găsită o persoană spânzurată. Poliţiştii deplasaţi la faţa locului au constatat că cele sesizate se confirmă, fiind vorba despre un tânăr, de 20 de ani”, a transmis Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Constanţa.
Tânărul era dintr-o localitate din județul Neamț, dar stătea în chirie în Năvodari. Marian se mutase în județul Constanța în urmă cu aproximativ 4 săptămâni și locuia alături de alți doi prieteni, potrivit informațiilor oferite de către rude.
Acum, polițiștii au deschis dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de ucidere din culpă și fac cercetări pentru a descoperi ce l-a împins pe tânărul de 20 de ani să recurgă la un astfel de gest extrem.
Citește și: Crima de la Bragadiru: Principalul suspect, un imigrant intrat ilegal în România, arestat pentru 30 de zile