Acasă » Știri » Știri externe » Cele sapte victime ale atacurilor din Franta au fost impuscate in cap

Cele sapte victime ale atacurilor din Franta au fost impuscate in cap

De: Cancan 20/03/2012 | 00:00
Cele sapte victime ale atacurilor din Franta au fost impuscate in cap

Cele sapte victime ale atacurilor armate din Franta au fost impuscate in cap de la distanta mica, afirma procurorul Francois Molins, avertizand ca autorul ar putea comite noi crime, informeaza AFP.

„Cele sapte victime au fost impuscate in cap de la distante mici; nicio pista nu este abandonata”, a declarat procurorul.

„Am observat si periodicitatea de patru zile intre atacuri, dar nu exista nicio certitudine; autorul ar putea ataca din nou”, a avertizat procurorul.

Un barbat pe scuter a deschis focul asupra copiilor si parintilor de la o scoala evreiasca din Toulouse, dupa care a fugit. Tragedia s-a soldat cu patru morti, un barbat si trei copii. Saptamana trecuta, atacatorul a mai ucis trei soldati, la Toulouse si Montauban.

Teroare in Franta – Atac armat la o scoala

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video