Irina Columbeanu, fetița de altădată a lui Irinel și a Monicăi Gabor, s-a transformat într-o tânără rafinată și încrezătoare, departe de lumina reflectoarelor din România. Stabilită în SUA de șapte ani, Irina a înflorit în stil american, dar cu o eleganță discretă care îi trădează originile, iar balul de absolvire al liceului a fost ocazia perfectă pentru a arăta lumii întregi cât de departe a ajuns.
Evenimentul s-a ținut pe un iaht în Malibu, iar Irina a fost o adevărată apariție. Într-o rochie lungă, neagră, mulată, cu bretele subțiri și zero artificii inutile, adolescenta a dat clasă tuturor.
Eleganța simplă, părul ondulat, câteva bijuterii fine și un machiaj natural au fost tot ce a avut nevoie ca să strălucească. Senină, cu trăsături fine și un zâmbet sincer, Irina a ieșit în evidență fără să încerce prea tare.
„Fata mea frumoasă. Nu pot să cred cât de mult ai crescut și cât de frumoasă ești! Sunt atât de mândră de tine! Bucură-te de fiecare moment din această etapă specială din viața ta! Mamă mândră”, i-a scris Monica Gabor pe Instagram.
Și cum nu e la primul bal, Irina s-a mai bucurat și anul trecut de un eveniment similar, tradiționalul prom pentru „juniori” în sistemul american, dar de data asta totul a fost cu un pas mai mare spre viața de adult.
Și pentru că viața de liceu se încheie, urmează o etapă și mai spectaculoasă: Irina a fost admisă deja la Universitatea din New York, la Facultatea de Medicină.
„Îmi doresc să devin chirurg și să deschid o clinică non-profit pentru tulburările de alimentație, în care femeile, dar și oricine altcineva care a avut probleme legate de imaginea propriului corp, să învețe să iubească, să prețuiască și să aprecieze fiecare centimetru al corpului lor”, spunea Irina anul trecut.