Acasă » Știri » O operatoare dintr-o secție de vot din Cluj, reclamată că are decolteu „prea adânc, cu dantelă neagră”

O operatoare dintr-o secție de vot din Cluj, reclamată că are decolteu „prea adânc, cu dantelă neagră”

De: Loredana T. 10/11/2019 | 17:45
O operatoare dintr-o secție de vot din Cluj, reclamată că are decolteu „prea adânc, cu dantelă neagră”
Mai multe stampile pot fi vazute pe masa comisiei electorale la o sectie de votare din Bucuresti, duminica, 11 decembrie 2016. ALEXANDRA PANDREA / MEDIAFAX FOTO

O operatoare dintr-o secție de vot din Cluj-Napoca a fost reclamată că are decolteul prea adânc. O altă reclamație vizează o secție în care majoritatea membrilor a vrut să asculte muzică.

Reprezentanții BEJ Cluj au declarat, pentru Mediafax, că o femeie a sunat la BEJ să reclame că o operatoare care aduna date într-o secție de votare din Cluj-Napoca este îmbrăcată indecent, având un decolteu „prea adânc, cu dantelă neagră”.

Sesizarea care nu s-a confirmat”, au spus reprezentanții BEJ Cluj.

Potrivit acestora, o altă sesizare a fost din partea unei membre a unui partid dintr-o secție de votare de la sat, care a sunat spunând că majoritatea membrilor din secție a vrut să asculte muzică, iar pe ea o deranja acest lucru. „Muzica a fost oprită în secția respectivă”, au adăugat reprezentanții BEJ Cluj.

La nivelul județului Cluj au fost deschise, duminică, 664 de secții de votare.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video